Botoks

Anasayfa > Botoks

Botoks Uygulaması

Yüzde aşırı mimik kullanımı, genetik faktörler ya da ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar çok kısa sürede göz çevresi, kaş arası, alın, burun kökü gibi alanlara yapılan botoks uygulaması ile son derece pratik bir şekilde giderilebilmektedir.

Botoks uygulaması profesyonel kişiler tarafından uygun dozlarda yapılır. Uygulama ile yüzde korkma veya şaşırma ifadesi gibi olumsuz durumların da önüne geçilerek kişiye genç ve zinde bir görünüm sağlanmaktadır.

Sorunuz mu var?

Bizimle Hemen İletişime Geçin

Botoks ve
Uygulama Alanları

Bilimsel adı botulinum toksini olan botoks, esasında clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Botoks uygulaması ile sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engellenir ve sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletimi durdurur. Botoks uygulamasının kullanıldığı alanlar.

Yüzdeki mimik kaslarına botoks uygulanarak kas hareketlerinde azalma sağlanır. Üzerindeki derinin, kas hareketleri ile katlanmasını ve katlanmaya bağlı çizgilenmeyi de azaltır. Bu şekilde yaşlı ve kızgın olarak görünen yüz ifadesinde de belirgin bir düzelme sağlanır.

Botoks ile kaşların kuyruk kısmından kaldırılması, şaşkın yüz görünümüne yol açan kaş orta kısmındaki yüksekliğin indirilmesi sağlanabilir. Gülüş düzeltilebilir, yumuşatmak ve oval bir yüz elde etmek için, daha ince ve feminen bir yüz görünümü elde etmek içinde kullanılabilir..

Botoks uygulaması ile ter bezlerine uygulanarak ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletim durdurulur ve ter bezlerinin çalışması azaltılabilir. Uygulama öncesi yapılan test ile aşırı terleme bölgeleri saptandıktan sonra yapılan uygulamanın etkisi de 6 ay kadar sürmektedir.

Uzman bir nörolog kararı ile ağrı yerine göre kafa ve boyundaki 7 bölgeye, 31 enjeksiyon noktasından daha ince olan iğne uçları ile kişiye özel yapılan botoks ile 12 hafta ara ile en az 2 tedavi döneminde yapılır.