Trombosit Zengin Serum

Anasayfa > Trombosit Zengin Serum

Trombosit Zengin Serum Uygulaması

Trombositten Zengin Serum kendi kanımızdan elde edilen trombosit bakımından zengin kan sıvısıdır.

Uygulama yapılan bölgedeki cilt dokusunun hücresel üretimi düzenlenmekte, doku üretiminde artış ve canlanma sağlanmaktadır. İnce uçlu enjektör ile derinin altına uygulandığında yeni kollajen oluşumunu ve elastin artışını tetikler. Göz altı dahil tüm yüze uygulanan medikal bir işlemdir. Uygulama ile yüz, boyun, el ve vücuttaki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra cilt gençleştirme, ciltteki akne ve leke izlerinin tedavisi amaçlanır.

Sorunuz mu var?

Bizimle Hemen İletişime Geçin

Trombositten Zengin Serum Nasıl Yapılır ?

Öncelikle hastadan alınan az miktarda kan santrifüj edilerek trombositleri ayrıştırılır. Santrifüj işleminden sonra elde edilen trombositten zengin serum, gerekli bölgelere uzman doktorumuz tarafından özel iğne ile enjekte edilerek uygulanır. Tedavinin canlandırıcı ve gençleştirici etkisi uygulamanın hemen ardından görülür.

Trombositten Zengin Serum İşlemi Periyotları

Uzman doktorumuzun tarafından her hastaya özel bir tedavi planı belirlenmekle birlikte genellikle tedavinin yılda 3-4 kez tekrarlanması önerilir.

Diğer estetik uygulamaları ile kombine edilip etkisi arttırılabilecek bir tedavi yöntemidir. Cildin yapısına ve durumuna göre hekim tarafından belirlenen seanslar genelde 2-3 hafta aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır. 7-8 ay sonra idame seansı olarak işlem tekrar edilir.