Vücut Şekillendirme

Anasayfa > Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme Cerrahi Uygulamaları

Günümüzde yaşlanma, doğum yapmaya ya da kilo alıp vermeye bağlı olarak vücutta yağlanma artışı, deri fazlalıklarının oluşumu ve bu fazlalıklara bağlı görülen sarkmalar görülebilmektedir.

Total Vücut Şekillendirme işlemlerinde bedendeki yağların yer değiştirilmesi suretiyle yapılan, özellikle bel, kalça, göbek ve bacak bölgesini kapsayan bir cerrahi uygulamadır. Aslında özetle fazla olan yağları alıp, hacim kazanmasını istenilen diğer alanlara transfer edilmesi yapılmaktadır.

Tüm bu deformasyonların düzeltilebilmesi için yapılan cerrahi ameliyatların bütününe vücut şekillendirme cerrahi ameliyat uygulamaları adı verilmektedir.

Sorunuz mu var?

Bizimle Hemen İletişime Geçin

Vücut Şekillendirme
Uygulamaları

Vücut şekillendirme uygulamaları, çeşitli nedenlerle vücudunun tek bir bölgesinin ya da birden fazla bölümünün görünümünden rahatsızlık duyan kadın ve erkekler için uygundur. Vücudunda normalden fazla yağ kütlesi bulunanlar, doğum sonrasında özellikle göğüs ve karın bölgesinde sarkma görülen kadınlar ve herhangi bir nedenle vücudunda estetik görünmeyen deformasyonlara sahip olanlar vücut şekillendirme operasyonlarından yararlanabilmektedir.

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için uygulanan en etkili yöntem lazer epilasyon yöntemidir.

Selülit tedavisi başta olmak üzere bölgesel zayıflamada kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılması sağlanır.

Vücutta hücreleri besleyen renksiz sıvının dolaşımını hızlandırır ve sıkılaşma sağlar.