Vaser Liposuction Yöntemi

Anasayfa > Blog > General Surgery > Vaser Liposuction Yöntemi

Liposuction ya da lipo; karın, kalça, basen, kol ve gıdı gibi bölgelerdeki yağları almak için kullanılan bir yöntemdir. Gelişen teknolojinin de yardımıyla liposuction farklı cihaz ve tekniklerle uygulanabilir.

quote2

Günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olan vaser liposuction sayesinde bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür.

Liposuction uzun yıllardan bu yana vücuttaki fazla yağların alınması için kullanılan cerrahi yöntemlerden bir tanesidir. Liposuction obezite cerrahisi içerisinde yer alan tüp mide ya da sleeve gastrektomi operasyonları gibi bir kilo verme yönteminden ziyade vücut şekillendirme amacıyla yapılan bir işlemdir. Geleneksel liposakşın yönteminde yağlanma olan bölgeye yağların parçalanıp sıvı hale gelmesine yardımcı olan özel bir solüsyon enjekte edilir. Ardından yağ alma işlemi uygulanacak bölgeye küçük kesiler açılır. Şeffaf hortumlarla vakum cihazına bağlı, yaklaşık olarak 2-6 mm kanüller açılan kesilerden deri altına sokulur. Vakum cihazı sayesinde parçalanan yağlar istenilen vücut şekli elde edilene kadar vakumlanır. Günümüzde gelişen teknolojinin de yardımıyla klasik liposuctiondan farklı olarak ultrasonik ses dalgaları, lazer veya radyofrekans dalgaları gibi farklı teknikler kullanılarak da yağ alma işlemi yapılabilir.

Tags:

Bir cevap yazın