Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci

Anasayfa > Blog > Eye Specialist > Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci

Rinoplasti bir diğer adıyla burun estetiği, burnun yapısından, şeklinden ve büyüklüğünden memnun olunmadığında veya yaralanma ve solunum sıkıntısı gibi sebeplerinde eşlik ettiği durumlarda uygulanan estetik cerrahi operasyonudur.

quote2

Tıptaki gelişmelerle birlikte rinoplasti operasyonlarındaki başarı oranı artmıştır. Böylece hem sağlıklı şekilde nefes alınan hem de estetik olarak başarılı burna sahip olmak mümkün olmuştur.

Elbette başarılı bir estetik cerrahi operasyonu için doktor seçimi büyük önem taşır. Kişinin yüz yapısına uygun, doğal görünen bir burun elde edebilmek için doktorun tecrübesi ve tavsiyeleri değerli olur.

Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Rinoplasti sonrası iyileşme sürecinde burna darbe alınmaması ve enfeksiyon kapmaması önemli olur. Sabah yapılan operasyonlarda genellikle öğleden sonra taburcu olunur ama istenirse bir gece gözlem altında kalınabilir. İşlemden birkaç saat sonra hastane içerisinde dolaşılabilir ve sıvı olarak beslenmeye başlanabilir. Ameliyat sonrası ilk günler şişlik ve morluklar oluşması oldukça normal olmakla birlikte kötüye gitmemesi için alın ve yanaklara düzenli buz kompresi yapılmalıdır. İyileşme süreci yaklaşık bir hafta ile 10 gün arası sürerken alçının alınması da yine bu süre sonunda gerçekleştirilir. Operasyondan yaklaşık 10 gün sonra operasyona bağlı olarak gelişebilecek göz altı morlukları ya da burun çevresindeki morluklar geçmiş ve iyileşme süreci tamamlanmış olduğundan kişi normal hayatına dönebilir.

Tags:

Bir cevap yazın